Rejestrator Czasu Pracy wspierający usługi takie jak HTTPS, SSL, wysyłanie wiadomości e-mail
RFID RCP2 to zaawansowana wersja czytnika z serii RFID RCP, zachowująca pełną kompatybilność z protokołami poprzednika (patrz sekcja Komunikacja) i oferująca dodatkowy tryb autonomiczny. Ponadto, RFID RCP2 obsługuje szyfrowanie SSL, HTTPS, kontrolę certyfikatów oraz umożliwia wysyłanie wiadomości e-mail. Dostępna jest również wersja czytnika z funkcją Wi-Fi.
Przeznaczenie urządzenia
Przemysł, usługi, handel i logistyka to tylko kilka z branż, w których możliwe jest efektywne wykorzystanie czytnika. Urządzenie może pełnić rolę narzędzia do logowania dostępu do maszyn, kontroli dostępu do różnych pomieszczeń (np. magazynów), składnika systemu lojalnościowego, a także działać jako rejestrator czasu pracy, oferując wszechstronne zastosowania. Poprzez zastosowanie własnej aplikacji lub obsługiwanych przez czytnik protokołów, użytkownik zyskuje zdolność do precyzyjnej kontroli praktycznie każdego aspektu urządzenia, w tym wyświetlacza, sygnalizatora dźwiękowego, wejść i wyjść. Dodatkowo, dzięki wbudowanej pamięci, użytkownik ma pełny dostęp do zapisanych logów, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność urządzenia.
Cechy ogólne
Komunikacja
Oprogramowanie sterownika umożliwia odczyt statusu oraz kontrolę urządzenia, korzystając z następujących protokołów:
- HTTP/HTTPS server,
- HTTP/HTTPS client,
- Modbus RTU,
- Modbus TCP,
- MQTT client.
Zastosowane protokoły ułatwiają integrację z systemami informatycznymi oraz automatyki. Konfiguracja dostępna jest poprzez wbudowany serwer WWW.
Informacje dodatkowe
W pamięci urządzenia można przechowywać plik CSV o wielkości 200 kB, co przekłada się na około 5000 transponderów. Użytkownik może skorzystać z różnych dostępnych protokołów, aby pobierać i odczytywać zapisane logi. Czytnik wyposażony jest w dwa wejścia cyfrowe oraz dwa wyjścia przekaźnikowe, umożliwiając zastosowanie go do kontroli dostępu lub zabezpieczenia maszyn. Obudowa czytnika nie posiada wyprowadzonych przepustów kablowych.
Dane techniczne
Zasilanie
- 10-24VDC oraz
- Passive PoE 12-24VDC lub PoE 802.3af (w zależności od wersji),
- pobór mocy: max 2,5W ( ~200mA@12V).
Złącza
- port Ethernet 10/100 Mbps,
- port RS485,
- dwa wyjścia przekaźnikowe (maksymalny prąd przekaźnika: 1A@30VDC),
- dwa wejścia cyfrowe.
Transpondery
- zasięg: do 8 cm od strony frontu urządzenia (strona diod/wyświetlacza),
- wbudowana pamięć:
- 200 kB plik kart: około 5000 tagów RFID,
- 30 000 zdarzeń.
Konfiguracja urządzenia
Przy pierwszym uruchomieniu konieczne jest skonfigurowanie urządzenia. Najprostszą metodą konfiguracji urządzeń firmy Inveo jest skorzystanie z programu Discoverer, dostępnego tutaj. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji, w tabeli pojawią się wszystkie podłączone do sieci urządzenia Inveo. Jeżeli urządzenie nie zostanie znalezione, należy wybrać inny interfejs lub sprawdzić połączenie z routerem/switchem.
Jeżeli urządzenia mają wyłączoną opcję Enable Remote Config, konieczna jest ręczna zmiana ustawień poprzez zmianę adresu IP komputera. Dokładna instrukcja konfiguracji urządzenia znajduje się w instrukcji obsługi.