Inteligentny moduł wejść cyfrowych przez sieć LAN
Lantick PE-0-8 to inteligentny moduł 8 wejść cyfrowych optoizolowanych. Stan wejść jest dostępny przez sieć LAN. Zmiana stanu wejść może zostać przekazana na serwer lub do innego modułu w komunikacji M2M. Ponadto wejścia mogą pracować w trybie zliczania impulsów. Wejścia są typu NO (normally open), jednak oprogramowanie pozwala na zmianę trybu na NC (normally closed).
Podgląd
Dostępne funkcje
Dane techniczne
Zasilanie
- 12-24VDC przez złącze śrubowe 3,5mm,
- 12-24VDC Passive PoE przez złącze LAN,
- pobór mocy max 2,5W.
Korzystając z zasilania ze złącza śrubowego, należy ustawić niebieski przełącznik w pozycji “w górę”, aby nie uszkodzić switch’a lub gniazda komputera. W przypadku korzystania z zasilania Passive PoE, konieczne jest ustawienie przełącznika w pozycji “w dół”.
Komunikacja
- 1 port Ethernet 1x10Mbps.
Wejścia
- liczba wejść: 8
- typ wejścia: napięciowe NO, optoizolowane,
- napięcie wejścia: 10-24VDC,
- maksymalna wartość licznika: 4 294 967 296,
- maksymalna częstotliwość wejściowa: 1000Hz.
Protokoły komunikacji
Zaawansowane oprogramowanie pozwala na komunikowanie się przez:
- wbudowaną stronę WWW,
- protokół KNX/IP,
- protokół HTTP,
- usługę dostępu Inveo Dashboard http://dash.inveo.com.pl,
- M2M,
- protokół SNMP,
- protokół Modbus TCP,
- program linii komend systemu Windows,
- program linii komend Linux,
- telefon/tablet z systemem Android.
Dzięki tak rozbudowanemu systemowi komunikacji, urządzenie może być wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. Dodatkowo zaimplementowany protokół KNX oraz komunikacja M2M z urządzeniem wyjścia np. Lantick PE-8-0 pozwala na zbudowanie inteligentnego biura lub domu.
Diody sygnalizacyjne
Interfejs urządzenia wyposażony jest w diody LED, których zadaniem jest wizualizacja aktywnych w danej chwili funkcji. Diody sygnalizują:
- zasilanie modułu (POWER),
- stan połączenia LAN (ACT oraz LINK),
- aktualny stan każdego wejścia cyfrowego (Inputs 1-8),
- utracenie komunikacji Modbus (SAFE),
- połączenie 1 do 1 lub do serwera dashboard (REMOTE),
- aktywna usługa DHCP (DHCP),
- tryb pracy normalnej (NORM),
- tryb Bootloader (BOOT).
Urządzenie umożliwia prezentację stanów wejść oraz wyjść na wybranym przez użytkownika tle, dzięki czemu jest możliwość sterowania wyjściami oraz kontrolę wejść na odwzorowanym graficznie budynku.
W tabeli “Do pobrania” dostępna jest aplikacja Lantick Logger umożliwiająca monitorowanie, zapisywanie w formacie CSV oraz wysyłanie poprzez e-mail stanów wejść.
Konfiguracja urządzenia
Przy pierwszym uruchomieniu, konieczne jest skonfigurowanie urządzenia. Najprostszą metodą konfiguracji urządzeń firmy Inveo jest skorzystanie z programu Discoverer. Program dostępny jest tutaj. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji w tabeli pojawią się wszystkie urządzenia Inveo podłączone do sieci. Jeżeli urządzenie nie zostało wyszukane, należy wybrać inny Interface lub sprawdzić połączenie z routerem.
W przypadku, gdy urządzenie ma wyłączoną opcję Enable Remote Config, konieczna jest ręczna zmiana ustawień poprzez zmianę adresu IP komputera. Dokładna instrukcja konfiguracji urządzenia znajduje się w instrukcji obsługi.